Menü
Your Cart


Barkodlu Sistem Terazileri

Cas cl-3000 Barkodlu Terazi 30 Kg
En Çok Satan
Stok: Stokta Var
Teknik Özellikleri:Perakende Satışa UygunAlım ve Satım İşlerinde Kullanılabilir.Fiş veya Yapışkan Etiket Basar(Seçilebilir)3 Ayrı Bölümde Birim Fiyat, Toplam Ağırlık ve Toplam Tutar Gösterir.Arka Gösterge Mevcuttur. (Çift Gösterge)Üçlü Otomatik Taksimat Grafik LCD EkranElektrikli KullanımStanda..
17.500,00₺
Vergiler Hariç:17.500,00₺
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Barkodlu Terazi 

Barkodlu terazi; kurulan yazılım sayesinde bağlandığı bilgisayar üzerinden ürüne ait bilgileri alarak ölçülen ürüne ait bilgileri etiket şeklinde yazdıran terazilerdir.  Farklı sektörlerde talebe göre kullanılabilecek şekilde yazılım oluşturulabilmesi işlevselliğini arttırır. İşletmeler genelde sorunsuz ve hızlı satış gerçekleştirmek için bu terazileri tercih eder.

Barkodlu terazilerde ürünün ağırlığını, ağırlığıyla ortaya çıkan fiyatı, kullanım tarihini, birim fiyatını çıkan etiket üzerinde görmek mümkündür. Birçok işletme barkod sistemine sahip olan terazileri kullanmaktadır.

Barkodlu Terazi Avantajları Nelerdir?

Barkodlu teraziler sunduğu avantajlar sayesinde her sektörden işletmede tercih edilen ürünlerdir. Özellikle marketlerde ve manavlarda kullanılan bu ürünlerin sağladığı avantajlar şu şekildedir;

·        Tam zamanlı ölçümleri kolayca yapabilirsiniz. Yapılan ölçümden sonra mevcut ürünün tüm bilgilerini karşılaştırarak tutarlılık elde edebilirsiniz.

·        İşletmenizde işlemlerin çok daha hızlı ve pratik yapılmasını sağlar. Hesap işlenme süreci ve kasanın kapatılması işlemleri çok daha kolay hale gelir. Personelleriniz elle yaptığı işlemleri barkodlu terazi sayesinde pratik şekilde yapar.

·        Terazi üzerinden haftalık, aylık ve yıllık raporlar alabilirsiniz.  Ürünlerinizle ilgili kalem kalem kazanç ve zarar analizleri yapabilir, stok takibi gerçekleştirebilirsiniz.

·        Yaptığınız satışlarda ölçüm ve fiyat hatalarının yapılmasının önüne geçebilirsiniz.  Terazi sizin yerinize yazılımı sayesinde hatasız ölçüm ve fiyatlandırma yapar.

·        İşletmenizde siz olmasanız da personellerinizin hata yapmamasını sağlayabilirsiniz. Yani gönül rahatlığıyla işletmenize yeni personeller alabilirsiniz.


Barkodlu Terazi Türleri Nedir?

Barkodlu terazi türleri kendi arasında 4 grupta incelenmektedir;

Etiket Baskılı Terazi: Etiket baskılı teraziler genelde şarküteri ya da marketlerin et bölümlerinde kullanılır. Ürün tartıya yerleştirildikten sonra ölçüme göre fiyatı da barındıran barkod etiketi yazdırılabilir.  Böylece kasa personelleriniz etiket üzerinden kolayca satış yapabilir.

Adisyon, Fiş Baskılı Terazi: Tezgâhtar takibi konusunda kolaylıklar arayanlar kullanabilir. Çoklu tartma işlemine yönelik sonuçları tek bir barkod üzerinde görebilirsiniz. Ayrıca bu bilgiler fişe de aktarılarak çıktı alınabilir. Kasada tek bir barkod okutularak satışların hepsi kasada görülebilir.

Kasa İçi Tarayıcı Terazi: Marketlerde kasalarda yer alan terazilerdir. Bu teraziler barkod tarama teknolojisiyle donatılmıştır.  Barkodun taranabilmesi için optik sistemler kullanılır.  Tarayıcılar hem dikey hem de yatay şekilde tarama yapabilir. Marketlerde kullanılan kasa içi tarayıcı terazilerde üst düzey verimlilik vardır.  Marketlerin ödeme noktalarında yer alırlar. Tartılacak ürünler tartılır ve barkodlu ürünlerin barkodu okutularak satış yapılabilir.

Bağımsız Terazi: Pazar yerlerinde ya da ağırlık odaklı ürünlerin satıldığı işletmelerde kullanılır. Barkodlu terzi türleri arasında en çok tercih edilen türdür. Bu tartılarak tanımlanabilecek barkodlu ürünler sınırlıdır.  Ürünler teraziye koyulduğunda ağırlık POS sistemine aktarılır. Daha sonra ürünün ağırlık birimine göre fiyat belirlenir.


Barkodlu Terazi Özellikleri Nelerdir?

Barkodlu teraziler farklı türleri olsa da genel olarak aynı mantıkla çalışırlar. Bir barkodlu terazi şu özelliklere sahiptir;

·        Dara alma işlemleri sınırsız gerçekleştirilir.

·        Bütün barkod yazıcıları ile uyumlu olarak çalışır.

·        Resimli ya da dokunmatik hızlı satış özelliği vardır. Böylece satış işlemleri çok daha pratik şekilde gerçekleştirilebilir.

·        Kurulumu son derece basittir.

·        Hızlı satış yapılmasını sağlar.

·        Tanımlanan tüm ürünleri barkod numarası, isim ve cins gibi unsurlara göre sıralamak mümkündür.

Barkodlu teraziler en fazla marketlerde tercihe edilir. Ancak kolay kurulumu ve hızlı satış gibi özellikleri sayesinde birçok işletmede kullanılabilir.  Ürün takibi yapılabilmesi ve rapor alınabilmesi işletme sahiplerinin tercih etmesinde en önemli unsurların başında geliyor.

Barkodlu terazi sayesinde işletmenizde günlük işlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.  Daha önce elle yapılan birçok işlem artık bu teraziler sayesinde kolayca yapılabilm


Barkodlu Terzi Terazi Nerelerde Kullanılır

Barkodlu terazi kısaca, tartı veya adet olarak satılan ürünlerin tam ağırlığını ölçmek için istediğiniz yerlerde kullanılır.

A. Tartılabilir öğeler

Meyveler, sebzeler gibi birçok ürün tartılabilir. Tek bir pakette paketlendiğinde ise bu öğelerin faturalamadan önce tartılması gerekir.

B. Tartılamayan veya Sayılabilir maddeler

Parça olarak gelen başka öğeler de vardır. Tartılamayan örneğin; Yumurta, hindistancevizi vb. faturalandırma için sayımı birim olarak yapılır.


Tartım İşlemi

Tartı barkodu, paketlenen öğeleri faturalandırmadan önce tartılması için uygun bir yöntemdir. Paketteki ürünler toplandıktan sonra tartılır. Operatör, tartılan bu öğenin kodunu girer. Paket tartıldıktan sonra tartı, paketteki öğelerin ağırlığını ölçer ve ayrıca öğenin oranını hesaplar. Sayılabilir öğeler için operatör, paket içindeki tüm öğelerin adet sayısını manuel olarak girer ve öğelerin oranı otomatik olarak hesaplanır. Ürünlerin ağırlığına ve sayımına ayrıca oranına göre bir barkod etiketi oluşturulur. Oluşturulan barkod etiketi daha sonra yazdırılır ve pakete yapıştırılır.


Ambalaj için Etiket Baskı Terazileri

Yerleşik bir etiket yazıcısı, her türlü paketleme işi için çok kullanışlı bir seçimdir. Yazıcı doğrudan teraziye bağlıdır, kaydedilen ağırlık ve miktarlar direkt kantardan alındığı için hata veya transkripsiyon hatası şansı neredeyse yoktur. Tartım ve baskı istasyonları, indikatör ve platformu ihtiyaç duyduğunuz yere yani bağlı kaldıkları sürece yerleştirerek aynı yerde veya ayrı olabilir, böylece zaman ve mesafeyi azaltabilir ve hızlı bir şekilde personelin ürünlere daha fazla etiket yerleştirmesine izin verebilirsiniz. Çok daha verimli ve ayrıca birlikte çalışan birden fazla çevre birimine bağlı değildir. Toplamda ise yerden tasarruf sağlar ve özellikle küçük işletmelerde insanların daha üretken olmasına yardımcı olur.

Küçük işletmelerin tek bir üründe birden fazla uygulama elde etmesi çok faydalı olabilir ve maliyetli üçüncü şahıslara gitmeden etiketler oluşturabilir.


Kullanıcılar malzeme ve malları toplu olarak satın alabilir ve bunları daha küçük miktarlarda yeniden paketleyebilir. Daha küçük olan paketleri etiketlemek için etiket baskı ölçeğini kullanabilir. Bu ise fazlalıktan kurtulan veya doğrudan bir ham ürün satmak isteyen birçok işletmeler için faydalı olabilir. Örneğin bir kahve dükkânı, kahvelerini evde çoğaltmak isteyen müşteriler için kahvelerini veya çaylarını küçük torbacıklarda satabilir. Ya da sık kullanılan malzemelerin, gübre veya hayvan yemi gibi miktarlarını daha rahat yönetilebilir bölümlere ayırmaya da yardımcı olabilir.


Hatalar Azalır

Yazıcı, herhangi bir üçüncü taraf yazılımı olmaksızın tartıdan elde edilen sonuçları kullanır. Tartı doğruysa eğer etiketteki ağırlık da doğrudur. Manuel olarak herhangi bir şekilde yazmaya veya kaydetmeye gerek yoktur.


Sevkiyat ve Teslim Alma

Yerleşik bir etiket yazıcısına sahip bir terazi ile birçok ürünü göndermek ve almak ya da envanter yönetimi için bir depodaki ürünleri izlemek için yararlıdır. Etiketi doğrudan tartıp yazdırabilir ayrıca göstergeyi paketlerin tarandığı, etiketlendiği, bantlandığı araçlara yerleştirildiği bir istasyona yerleştirebilirsiniz. Ürünlerin ve paketlerin takibi için barkodlu etiketler kullanılabilir. 

Ata tartı olarak siz kıymetli müşterilerimize yüzlerce çeşit baskül, tartı ve terazi modellerini sunmaktan gurur duyuyoruz. Her ihtiyaca uygun tartı modeli her bütçeye uygun fiyatlarla size çok yakınız. Web sitemizde küçük ağırlıklar tartmak için LCD ve LED göstergeli elektronik teraziler ve büyük ağırlıklar tartmak için LCD ve LED göstergeli elektronik tartılarımızın 1500 kilograma kadar olan tartım kapasitesi mevcuttur. İhtiyacınıza uygun tartı modelini belirlemek için web sitemizin ürünler sayfasını ziyaret edebilir, irtibat numaralarımız ya da whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz. HD Bilişim® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.