Menu
Your Cart

Barkodlu Sistem Terazileri

Stok: Stokta Var
Teknik Özellikleri:Perakende Satışa UygunAlım ve Satım İşlerinde Kullanılabilir.Fiş veya Yapışkan Etiket Basar(Seçilebilir)3 Ayrı Bölümde Birim Fiyat, Toplam Ağırlık ve Toplam Tutar Gösterir.Arka Gösterge Mevcuttur. (Çift Gösterge)Üçlü Otomatik Taksimat Grafik LCD EkranElektrikli KullanımStanda..
4.399,00₺ 4.500,00₺
Vergiler Hariç:4.399,00₺
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Barkodlu terazi; kurulan yazılım sayesinde bağlandığı bilgisayar üzerinden ürüne ait bilgileri alarak ölçülen ürüne ait bilgileri etiket şeklinde yazdıran terazilerdir.  Farklı sektörlerde talebe göre kullanılabilecek şekilde yazılım oluşturulabilmesi işlevselliğini arttırır. İşletmeler genelde sorunsuz ve hızlı satış gerçekleştirmek için bu terazileri tercih eder.

Barkodlu terazilerde ürünün ağırlığını, ağırlığıyla ortaya çıkan fiyatı, kullanım tarihini, birim fiyatını çıkan etiket üzerinde görmek mümkündür. Birçok işletme barkod sistemine sahip olan terazileri kullanmaktadır.

Barkodlu Terazi Avantajları Nelerdir?

Barkodlu teraziler sunduğu avantajlar sayesinde her sektörden işletmede tercih edilen ürünlerdir. Özellikle marketlerde ve manavlarda kullanılan bu ürünlerin sağladığı avantajlar şu şekildedir;

·        Tam zamanlı ölçümleri kolayca yapabilirsiniz. Yapılan ölçümden sonra mevcut ürünün tüm bilgilerini karşılaştırarak tutarlılık elde edebilirsiniz.

·        İşletmenizde işlemlerin çok daha hızlı ve pratik yapılmasını sağlar. Hesap işlenme süreci ve kasanın kapatılması işlemleri çok daha kolay hale gelir. Personelleriniz elle yaptığı işlemleri barkodlu terazi sayesinde pratik şekilde yapar.

·        Terazi üzerinden haftalık, aylık ve yıllık raporlar alabilirsiniz.  Ürünlerinizle ilgili kalem kalem kazanç ve zarar analizleri yapabilir, stok takibi gerçekleştirebilirsiniz.

·        Yaptığınız satışlarda ölçüm ve fiyat hatalarının yapılmasının önüne geçebilirsiniz.  Terazi sizin yerinize yazılımı sayesinde hatasız ölçüm ve fiyatlandırma yapar.

·        İşletmenizde siz olmasanız da personellerinizin hata yapmamasını sağlayabilirsiniz. Yani gönül rahatlığıyla işletmenize yeni personeller alabilirsiniz.

Barkodlu Terazi Türleri Nedir?

Barkodlu terazi türleri kendi arasında 4 grupta incelenmektedir;

Etiket Baskılı Terazi: Etiket baskılı teraziler genelde şarküteri ya da marketlerin et bölümlerinde kullanılır. Ürün tartıya yerleştirildikten sonra ölçüme göre fiyatı da barındıran barkod etiketi yazdırılabilir.  Böylece kasa personelleriniz etiket üzerinden kolayca satış yapabilir.

Adisyon, Fiş Baskılı Terazi: Tezgahtar takibi konusunda kolaylıklar arayanlar kullanabilir. Çoklu tartma işlemine yönelik sonuçları tek bir barkod üzerinde görebilirsiniz. Ayrıca bu bilgiler fişe de aktarılarak çıktı alınabilir. Kasada tek bir barkod okutularak satışların hepsi kasada görülebilir.

Kasa İçi Tarayıcı Terazi: Marketlerde kasalarda yer alan terazilerdir. Bu teraziler barkod tarama teknolojisiyle donatılmıştır.  Barkodun taranabilmesi için optik sistemler kullanılır.  Tarayıcılar hem dikey hem de yatay şekilde tarama yapabilir. Marketlerde kullanılan kasa içi tarayıcı terazilerde üst düzey verimlilik vardır.  Marketlerin ödeme noktalarında yer alırlar. Tartılacak ürünler tartılır ve barkodlu ürünlerin barkodu okutularak satış yapılabilir.

Bağımsız Terazi: Pazar yerlerinde ya da ağırlık odaklı ürünlerin satıldığı işletmelerde kullanılır. Barkodlu terzi türleri arasında en çok tercih edilen türdür. Bu tartılarak tanımlanabilecek barkodlu ürünler sınırlıdır.  Ürünler teraziye koyulduğunda ağırlık POS sistemine aktarılır. Daha sonra ürünün ağırlık birimine göre fiyat belirlenir.

Barkodlu Terazi Özellikleri Nelerdir?

Barkodlu teraziler farklı türleri olsa da genel olarak aynı mantıkla çalışırlar. Bir barkodlu terazi şu özelliklere sahiptir;

·        Dara alma işlemleri sınırsız gerçekleştirilir.

·        Bütün barkod yazıcıları ile uyumlu olarak çalışır.

·        Resimli ya da dokunmatik hızlı satış özelliği vardır. Böylece satış işlemleri çok daha pratik şekilde gerçekleştirilebilir.

·        Kurulumu son derece basittir.

·        Hızlı satış yapılmasını sağlar.

·        Tanımlanan tüm ürünleri barkod numarası, isim ve cins gibi unsurlara göre sıralamak mümkündür.

Barkodlu teraziler en fazla marketlerde tercihe edilir. Ancak kolay kurulumu ve hızlı satış gibi özellikleri sayesinde birçok işletmede kullanılabilir.  Ürün takibi yapılabilmesi ve rapor alınabilmesi işletme sahiplerinin tercih etmesinde en önemli unsurların başında geliyor.

Barkodlu terazi sayesinde işletmenizde günlük işlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.  Daha önce elle yapılan birçok işlem artık bu teraziler sayesinde kolayca yapılabilmektedir.