Hemen hemen tüm sektörlerde kullanılan dijital terazi birçok sektörün eli ayağı olmuş durumdadır. Başta tıp ve eczacılık olmak üzere kozmetik gibi birçok sektörde kullanılan dijital terazi, kullanıldığı yer ve alanlar için oldukça önemli cihazlar olarak kabul ediliyor. Standart tartım işlemlerinin yanı sıra teknoloji ile birleştiğinde oldukça farklı fonksiyonlara sahip olan dijital teraziler otomatik tartım dahi yapabilmektedir. 

Tartım yapma konusunda birçok cihaz bulunduğunu ana sayfamız üzerinden görebilirsiniz. Ancak bunlar içerisindeki en popüler ve en yaygın ürünün dijital tartı olduğunu söyleyebiliriz. Günlük hayatımızda hemen hemen işletmelerde görebileceğimiz dijital tartı, hayatımızın resmen bir parçası haline gelmiştir. 

Dijital Terazi Nedir? 

Dijital terazi; ağırlık ve basınç ölçümünde kullanılan bir cihazdır. Load Cell yani bir hücresine sahip olan dijital tartı, üzerinde bulunan ağırlığın ölçüsünü sahip oluğu LCD ekran üzerinden kullanıcılara göstermektedir. 

Dijital Terazi Özellikleri 

Dijital terazilerin genellikle tartım kapasitesi düşüktür. Ancak oldukça yüksek doğruluk oranına sahip olan bu tartı türü sonucu LCD ekran üzerinden gösterir. Kendine ait bataryası ve kablosuz çalışma özelliği olmasından dolayı istenilen her yerde kullanılabilme gibi büyük avantaja sahiptir. Yeni nesil çıkan dijital tartılarda Ethernet bağlantısı ve Wi-Fi gibi özelliklerde bulunmaktadır. Kendine ait otomatik kalibrasyon sistemi bulunan dijital tartılar, kendi dengesinin kendisi sağlayabilmektedir. 

Dijital Tartı Nerede Kullanılır? 

Dijital teraziler ağırlık ile ilgili en ufak işlemin dahi yapıldı her yerde kullanılabilir. Endüstri sektöründe sıklıkla kullanılan dijital tartılar aynı zamanda laboratuvar, eczane, tıp, ilaç sanayi, kozmetik gibi alanlarda kullanılmaktadır. Tartınızı değiştirmek, dijital modele geçmek istiyorsanız ana sayfadan yeni nesil dijital tartı modellerimize göz atabilirsiniz.