Teraziler yıllar boyunca bir şeyleri ölçmek için kullanılan araçlardır. Teknoloji geliştikçe tartı cihazları geleneksel tartım ölçeklerinin aksine hassas bir şekilde ölçüm yapacak hale geldi. Dikomsan olarak en iyi barkodlu terazileri sizlere sunmaya çalışıyoruz. Dikomsan ile güvenilir alışverişin keyfini çıkarın. Yapmanız gereken tek şey sitemizde size uygun ürünü bulmak.

Eski zamanlarda tahterevalliye benzeyen teraziler vardı. Bir tarafına tartılacak olan eşyalar diğer tarafını ise demir ağırlıklar koyulurdu. Her iki taraf dengelendiğinde tartım işlemi tamamlanmış oluyordu. Bu terazilerle hafif ölçekleri tartabiliyorduk. Bu tartılarla hassas, hafif ölçüleri tatmanız mümkün değildi.
Günümüzde ise dijital ve elektronik tartı aletleri sayesinde birçok şeyi tartmak basit hale gelmiştir. Modern barkod merkezli elektronik terazilerle küçük miktarları hassas bir şekilde ölçebilirsiniz.

Dikomsan Terazili Barkod Sistemi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?


Barkodlu terazi alacaksınız bazı dikkat etmemiz gereken noktalar vardır.

• Terzi kapasitesi: ticari amaçla Satın almak istiyorsanız dikkate alınması gereken en önemli özelliktir. Elektronik tartım kantarı 5 kilograma kadar ölçüm yapabilir fakat ticari amaçla alacağınız ürünün kapasitesi 10 kg, 20 kg da ölçüm yapabileni de 150 kg’a kadar ölçeni de bulabilirsiniz.
• Platform boyutu: barkodlu teraziler, daha kolay ölçmemizi sağlayan büyük platforma sahip almalıdır.
• Akışkan ölçümü: barkodlu terazi ölçeğinin sahip olması gereken o özellik tartım skalasının yağ, bal gibi birçok sıvı malzemenin ölçülmesini kolaylaştırır.
• İyi ekran: ölçümün okunabilirliğini kolaylaştıran ekrana sahip Dikomsan Barkodlu terazi tercih edebilirsiniz.
• Şu gecirmezlik: Dikomsan su geçirmez modellerin temizliği çok daha kolay yapılabilmektedir. Sıvı şeyleri ölçerken dökülmesi sonucunda her hangi bir hasar da meydana gelmemektedir.

Dikomsan Barkodlu Terazi Fiyatlara Bakarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


Ata Tartı Terazi barkod sistemi tartım ile beraber etiket baskı özelliğidir.


Dikomsan barkodlu terazi fiyatlarına baktığımızda farklı fiyatta ürünler görmeniz mümkündür. O fiyatlandırma ürünün özelliklerine göre değişmektedir. Bu nedenle ürün alacağınız olacağınız zaman mutlaka özelliklerini incelemelisiniz.

Yukarıda bahsedilen Barkodlu teraziler için Dikomsan’ın sunduğu hizmetleri incemelisiniz.

Dikomsan Barkodlu Terazi Sistemleri


Her terazi barkod sistemi aynı değildir. Terazi barkod sistemleri de kendi içinde türlerine ayrılır. Terazi barkod sisteminin hangi türünü kullanacağınız size kalmıştır. Uzun söyle bakım maliyetine sahip olan ve ya ekonomik olanlardan işinizi göreni seçebilirsiniz. Bu seçim sektörünüzde hangi terazi sistemi daha çok işimize yarayacaksa ondan yana olmadı.


Dikomsan barkodlu terazi sistemleri işletmelerimizin işleyişini son derece kolay hale getirmektedir.

Dikomsan Barkodlu Terazi Türleri Nedir?

Dikomsan barkodlu terazi çeşitleri kendi içerisinde 4 gruba ayrılmaktadır.

• Etiket Baskılı Terazi: Tartılacak olan ürünler tartıya yerleştikten sonra üzerinde fiyatı da yer alan barkod etiket yazdırılır.
• Fiş Baskılı Terazi: Çoklu tartma işleminde sonuçları tek bir barkod üzerinde görebilirsiniz. Kasada tek barkod okutulacak satışların hepsi gözükebilir.
• Kasa İçi Tarayıcı Terazi: kasalarda bulunan terazilerdir. Kasa içi tarayıcı teraziler barkod tarama teknolojisine sahiptir. Barkodun okutulabilmesi için optik bir sistemi vardır. Tartılacak ürünler tartılır veya Barkodlu ürünlerin barkodu okutulur.
• Bağımsız Terazi: Barkodlu terazi türlerinin içinde en çok tercih edilen türdür. Ürünler teraziye koyulduktan sonra ağırlık birimine göre fiyat belirlenir.

Dikomsan Barkodlu Terazi Özellikleri Nelerdir?

Dikomsan barkodlu terazilerin çalışma mantıkları aynıdır.

Kurulum basittir.

Hızlı satış yapmanızı sağlar.

Barkod yazıcıları ile uyumlu çalışır.

Dara alma işlemleri sınırsız şekilde gerçekleştirilir.

Ata Tartı sektörde en çok tercih edilen firmalardan bir tanesidir. Bu sistemler en çok market ortamında tercih edilir.