Dikomsan hassas teraziler endüstriyel birçok alanda yapılması gereken küçük değerdeki ölçümlerin yapılabildiği terazi çeşididir. Yüksek hassasiyet derecesine sahiptir. Bu nedenle düşük hacimli tartımlarda da etkili sonuçlar elde edilir.
Çok küçük değerdeki ölçümleri yapabilen bu terazilerle doğru sonuçlar elde edilir. Laboratuvarlarda çok ciddi testler yapılmaktadır. Bu testlerden geçen ürünlerde en ufak bir hata çok büyük maliyetlere neden olur. O nedenle bu testleri yaparken hassas ölçüm yapan terazilere ihtiyaç vardır. Bu terazilerle 0.01 gram ile 1000 kg arasında başarılı ölçümler yapılmaktadır.

Dikomsan Hassas Tartı Kullanım Alanları


Şarküteri, market, Pazar veya manavlarda kullanılan teraziler hassas terazi kategorisine girmez. Hassas ölçümler yapıldığı için laboratuvarlar, ilaç sektörü, kozmetik sektöründe bu hassas terazileri kullanır.
Birçok endüstriyel alanda, ilaç sanayisinde, eczacılık, tıp gibi alanlarında yoğun olarak ihtiyaç duyulan bir üründür. Yüksek derecede hassas ölçüm yapan bu cihazlar her iklim koşullarında çalışabilme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda da birçok işlevsel özelliğiyle farklı ihtiyaçlara cevap verirler.


Hassas Tartı Özellikleri

• Otomatik Kalibrasyon
• Dahili Kalibrasyon
• Harici Kalibrasyon
• Veri Kaydetme
• USB Girişi
• Wifi
• Büyük Olmaması
• Kolay Kullanım Ara Yüzü
• Her Türlü İklim Koşulunda Kullanılabilme ve benzeri birçok özelliğe sahiptir.

Dikomsan hassas terazi cihazlarında bulunan özelliklere göre kendi içinde çeşitlenir. Hassas teraziler ile ilgili her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikomsan hassas teraziler küçük yapıdaki maddelerin ağırlıklarını hesaplamak için kullanılan cihazlardır. Dikomsan hassas teraziler sayesinde çok ufak maddelerin bile ağırlıkları hesaplanabilmektedir. Bu cihazlar laboratuvarda, kuyumcularda, kimya atölyelerinde ve benzeri bir çok alanda kullanılmaktadır.

Hassas tartıların en büyük işlevi yüksek hassasiyet gerektiren küçük değerleri ölçmek için özel olarak üretilmiştir. Çok düşük ağırlıklarda bile doğru ölçümler yapabilirsiniz. Ata tartı Dikomsan hassas terazilerin teknolojik olarak birçok fonksiyonu bulunur. Birçok farklı ihtiyaçlara da çözüm bulabilmektedir. Dikomsan hassas teraziler her ihtiyaca ve her sektöre uygun çalışabilirler.

Dikomsan hassas teraziler bilgisayar bağlantısı kurabilir. Bu ürünlerde ethernet bağlantısı veya usb bağlantısı da bulunur. Wifi bağlantısı olan hassas teraziler ile internet bağlantısı kurabilirsiniz. Dikomsan hassas teraziler teknolojik fonksiyonu vadeden tasarımlardır.


Dikomsan hassas terazi modeller nemli ve yağmurlu ortamlarda da çalışır. Hassas teraziler ile nemli ortamda yapılan ölçümler de doğru sonuçlar verir. Dikomsan hassas teraziler hem kablolu hem de bataryalı olarak üretilmektedir.

Dikomsan Hassas Terazi Ne İşe Yarar?

Dikomsan hassas tartı laboratuvar, endüstri, eğitim ve kozmetik gibi sektörlerde hassas ölçüm yapmak için kullanılır. Son derece basit bir kullanımı vardır. Kolay kullanımı sayesinde sistemi de kısa sürede öğrenilmektedir.

Dikomsan hassas teraziler ile yapılan ölçümlerin önemli olmasından dolayı kullanmadan önce detaylı şekilde kullanma kılavuzunu okumanızı öneririz. Ayrıca cihazı kullanma konusunda tecrübeli kişilerden kısa bir oryantasyon eğitimi almanız sizin için faydalı olacaktır.

Dikomsan hassas terazi kullanıcılarının bilmesi gereken konulardan biri tartının kalibrasyonunun yapılmasıdır. Bu işlem genellikle tedarikçiler tarafından yapılarak teslim edilir. Kalibrasyonla ilgili tekrar sorun yaşamanız halinde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dikomsan Terazi her konuda her zaman yanınızdadır.


Hassas Terazi Nasıl Kullanılır?

Dikomsan hassas teraziyi fişe takın.
On düğmesine basarak cihazı açın.
Dışındaki pencereleri açın.
Daha sonra tartım kabını, tartım bölümüne ortalayarak koymalısınız.
Pencereleri dikkatlice kapatın ve 0/T düğmesine basarak darasını alın.
Daha sonra tartım kabına tartılacak ürünü yerleştirin.
Tartım sonrasında kullandığınız cihazınızı ve etrafını temizlediğinizden emin olun.
Off düğmesi ile cihazını kapatabilirsiniz.