Eczane Hassas Terazi

Gelişen teknoloji ile her geçen gün yeni bir yenilik çıkıyor. Özellikle de endüstriyel alanlarda kullanılan analitik terazi teknoloji ile yakından ilişkilidir. Analitik terazi yüksek doğrusallık gerektiren durumlarda tartım yapabilen terazi türüdür. Bu terazilerin birçok teknik özelliği vardır. USB ile veri taşıyabilirler, bilgisayara bağlanabilir ve internete bağlanabilirler.

Dikomsan Laboratuvar terazileri, laboratuvar ölçümleri ve araştırmalar için kullanılan hassasiyeti yüksek teraziler sınıfının genel adıdır. Laboratuvar terazilerinde yapılan ölçümlerin sonuçlarının tekrarlanabilir ve yüksek doğrulukta olması kullanıcılar için çok önemlidir. Kullanıcılara, kalite olarak kendini kanıtlamış, güvenilir, adından sıkça bahsettiren Dikomsan terazi hizmet vermektedir. Günümüzdeki laboratuvar terazileri genellikle otomatik kalibrasyonlu ve kullanıcı dostu bir arayüz ile müşterilere sunulmaktadır.

Dikomsan Analitik Laboratuvar Terazisi

Dikomsan analitik laboratuvar terazileri tartım sonucunu virgülden sonra 4-7 basamak arasında gösterir. En yaygın olarak kullanılan teraziler sıfırdan sonra dört, beş ondalık sayı sonucunu gösterir. Toz, sıvı yada katı halde olan kimyasalları ilaçları tartmak için kullanılır.

Dikomsan analitik terazilerin biri olan mikro teraziler son derece hassas ölçümler yapar. Altı ondalık noktaya kadar sonuç gösterebilirler. Dikomsan ultra mikro teraziler en hassas ölçüm yapan terazilerdir.

Numunelerin sıfır hata ile hazırlanması için dikkatli ölçüm yapmak ve dikkatli veri kullanımı yapmak gerekir.
Laboratuvar terazileri üst düzeyde tartım performansı ve zorlu tartım uygulamalarını hatasız yapan terazilerdir. Dikomsan Laboratuvar Terazisi çok hafif, hassas ölçümler yapar.
Hassas laboratuvar terazilerine üstten yüklenen teraziler de denir. Miligramın altında ölçümlerde de ileri düzeyde doğru sonuçlar sunar. Tanecik madde gibi unsurların ağırlıklarını ölçmede de doğru, hızlı ve basit bir kullanım sunar.

Dikomsan Hassas Laboratuvar TerazisiDikomsan hassas teraziler ise virgülden sonra 1-3 basamak arasında ölçüm yapabilir. Analitik terazilerle karşılaştırmamız gerekirse daha az hassasiyete ve okunabilirliğe gereksinim duyulduğunda kullanabileceğiniz terazi türüdür.
Ayrıca ata tartı hassas teraziler analitik terazilere göre daha yüksek kapasitede tartım yapabilmektedir. Hassas laboratuvar terazilerin kapasitesi analitik laboratuvar terazilerinden farkı yüksek kapasiteli tartım yapmasıdır. Kilogram seviyesinde tartım yapılabilir. Laboratuvar terazisi seçerken bazı teknik özelliklere dikkat etmeniz gerekir.
Dikomsan Analitik Laboratuvar Terazi seçimi yaparken dikkate alınması gereken özellikler şunlardır :
Kesinlik: Aynı maddenin tekrar tekrar tartımları arasında uyuşmadır
Doğruluk: Tartım değerinin gerçek değere yakınlığıdır.
Kapasite: Terazide tartılabilecek maksimum kapasitedir.

Dikomsan Analitik Laboratuvar Terazi Nedir?


Yüksek hassasiyet gerektiren ölçümleri yaparken kullanılan analitik teraziler birçok alanda kullanılan önemli tartım sistemleri aracıdır.
Dikomsan Laboratuvar terazileri genel anlamda tıp, ilaç sanayi, eczacılık ve tehlikeli sanayiler gibi sektörlerde kullanılır.
Dikomsan Analitik Laboratuvar Terazisi Kullanım Alanları
Dikomsan analitik teraziler laboratuvarlarda hassasiyet gerektiren bir çok şeyin tartılmasında kullanıldığı gibi birçok başka sektörde de kullanılmaktadır.
Bu sektörlere örnek verecek olursak;
Kozmetik Endüstrisi: karışım oluşturabilmek için analitik laboratuvar terazilerini kullanmaktadır.
Tıp Alanı: teraziler tıp sektöründe çok önemli bir yere sahiptir. Karışım hazırlanırken hassas ölçüler çok önemlidir.
Kıymetli Maden Üretimleri: altın saf bir madde değildir. İçerisinde çok az miktarda da olsa nikel ve kobalt gibi madenler bulunmaktadır. Bu madenlerin doğru oranda toparlayabilmek için bu teraziler kullanılır.
Eczacılık ve İlaç Sanayi Alanları: kullanılan ilaç kimyevilerinin çok düşük miktarlarda olmasından dolayı karışımlardaki içeriklerin sapmaması için analitik laboratuvar terazileri kullanılır. Parmak izleri kütleyi etkileyebilir. Bu nedenle elle tartım kabına dokunmamak gerekir.


Dikomsan Laboratuvar terazilerimiz kalitelidir ve farklı fiyat aralıkları sunmaktadır. Dikomsan Terazi satış sonrası müşteri desteği de sunmaktadır.