Hayvan Baskülü Seçimi Nasıl Yapılır?

Canlı hayvanların ağırlığını doğru şekilde belirleyebilmek için hayvan baskülü modelleri arasından bir seçim yapmak gerekiyor. Günümüzde canlı hayvan baskülleri birçok alanda kullanılan ürünlerdir. Kurban pazarı, canlı hayvan pazarı, kesimhane ya da çiftliklerde hayvan basküllerine ihtiyaç duyulur. 

Hayvan baskülü tercih edecekseniz kaliteli birçok markaya ait ürünü Ata Tartı bünyesinde bulabilirsiniz. Yeni nesil teknolojilerle tasarlanmış olan baksüller kullanıcıların tüm beklentilerini de karşılamayı başarmaktadır. Farklı model ve marka seçenekleriyle ihtiyacınız olan tüm baskülleri kolayca bulabilirsiniz.

Hayvan baskülü seçimi yaparken zorlanıyorsanız hangi özelliklere dikkat etmeniz gerektiği konusunda size bilgi vereceğiz.  Hayvan baskülü seçerken dikkat etmeniz gereken özellikler şu şekildedir;

Kaliteli ve Dayanıklı Ürünler Tercih Edin

Farklı kullanım amaçları için hayvan baskülü arıyorsanız ilk olarak kaliteli bir ürün tercih etmeye çalışın. Satın aldığınız ürünün size uzun yıllar boyunca sorun çıkarmaması önemlidir. Basküller canlı hayvanların tartılması için özel olarak tasarlanan bu ürünler dayanıklı malzemelerden üretilmelidir. Ağır tartım işlemlerine karşı dayanıklı olmalıdır. Ata Tartı’da kaliteli ve dayanıklı hayvan baskülü modellerini bulabilirsiniz.

Pratik Kullanım Vadeden Ürünleri Deneyin

Özellikle canlı hayvan pazarı ve kurban pazarlarında yoğunluk sırasında baskülde geçirilen zamanın en az olması gerekiyor. Bu yüzden de tercih edeceğiniz canlı hayvan baskülü pratik bir kullanıma sahip olmalıdır.  Baskül hayvanların kolayca çıkabileceği ve tartım işleminin yapılabileceği şekilde tasarlanmalıdır. Böylece tartım işlemlerini çok kısa bir süre içinde tamamlayabilirsiniz.

Enerji Tasarrufu Sunan ve Elektrik Enerjisi Olmadan Çalışan Modeller Alın

Son yıllarda üretilen hayvan baskülü modellerine öne çıkan özelliklerden biri de enerji tasarrufu yönünden gelişmiş olmasıdır. Akülü ya da elektrikli olarak kullanabileceğiniz modeller size enerji yönünden tasarruf sağlamalıdır.

 Akülü modeller özellikle dış mekanlarda hayvan baskülleri için çok işlevsel bir seçenektir. Otomatik sıfırlama gibi özellikler bulunan tartılar enerji tasarrufu için büyük kolaylıklar sağlar.

Garantili ve Teknik Servis Ağı Güçlü Modelleri Seçin

Ata Tartı tarafından satışa sunulan tüm hayvan baskülü modelleri garantili olarak satışa sunulmaktadır.   Tercih edeceğiniz ürünün ne kadar garantisi olduğunu inceleyin. Ayrıca  bir sorun olduğunda teknik servis hizmetinin de  yeterli olması gerekiyor. Satın alacağınız markaya ait teknik servis ağının güçlü olup olmadığını araştırın.

Ata Tartı’da bulunan hayvan baskülü modelleri için belirli aralıklarla kalibrasyon ayarlarının da yapılması gerekebilir. Ayrıca sizin istediğiniz fonksiyonları sunan modelleri seçmelisiniz.  İşlevsel tasarıma sahip kaliteli ve dayanıklı bir hayvan baskülü uzun yıllar boyunca sorunsuz olarak kullanabileceğiniz bir üründür.

Hayvan baskülü seçerken öncelikle kullanım amacınızı belirleyin. Kullanım amacınıza uygun bir canlı hayvan baskülü Ata Tartı’da bulabilirsiniz.  Seçim yaparken dayanıklılık, işlevsellik, kalite, güçlü teknik servis ağı gibi özellikleri dikkate almanız yerinde olacaktır.