Medikal terazi; hastane, eczane, laboratuvar gibi birçok alanda medikal ihtiyaçlara çözüm olarak tasarlanmış ürünlerdir. Bu teraziler yüksek kalitede malzemeler kullanılarak üretildiğinden uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır. Üretici markalar farklı özelliklerde gösterge panelli ve geniş LCD ekranı olan medikal teraziler tasarlamaktadır.

Söz konusu teraziler karanlık ortamda dahi tartabilme özelliğine sahiptir. Led ekranlarda ise özel ışık sayesinde her ortamda görülebilir. Medikal terazilerin en önemli özellikleri ise kesin ve hassas ölçüm yapmasıdır. Dara alma ve sıfırlama gibi farklı fonksiyonlar sayesinde tüm ölçüm işlemlerini kusursuz şekilde yerine getirebilirsiniz.

Medikal terazilere bataryalı modeller sizleri sürekli prize bağlı olmaktan kurtaracaktır. Medikal teraziler arasından şarjlı modeller sizlere elektrik olmayan ortamlarda dahi kullanım şansı vermektedir.

Medikal Terazi Nasıl Seçilir?


Medikal teraziler sağlık sektöründe ve kimya sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır. Medikal terazi seçerken dikkat etmeniz gereken detaylar genel olarak şöyledir;


Kullanım AmacıMedikal teraziler farklı kullanım amacına göre tasarlanabilir. Öncelikle terazi seçerken kullanım amacı belirlenmelidir. Hastanelerde genel olarak boy ölçüm işlemleri için medikal teraziler kullanılabilmektedir. Bunun dışında tekerlekli sandalye ile ölçüm yapmaya uygun modelleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca ağırlık ölçmeye yaratan analog ve dijital medikal teraziler de kullanabilirsiniz.

Tartım Kapasitesi

Medikal teraziler de farklı tartım kapasitelerinde üretilmektedir. Kullanacağınız alan ve yapacağınız ölçümlere göre ihtiyacınıza cevap verecek bir tartım kapasitesine sahip ürün tercih etmelisiniz.25 ila 250 kg arasında tartım kapasitesi olan geniş bir aralıkta seçim yapabilirsiniz.
Kolay Taşınabilirlik
Medikal tartı satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli özelliklerden biri de taşıma kolaylığıdır. Kolay taşınabilir şekilde tasarlanan medikal tartıları işlevsel şekilde kullanabilirsiniz. Bu ürünlerin en önemli özelliği kullanıldığı alanda pratik şekilde taşınarak işlevsel kullanım sağlamasıdır.
Ekran Tipi
Medikal teraziler seçerken ekran tipi de önemlidir. LSD ekran, LED ekran ya da analog ürünler arasından bir seçim yapabilirsiniz. Ekran tipi fiyatlar üzerinde de son derece etkilidir.

Batarya Tipi


Medikal terazi seçerken batarya tipine de dikkat etmelisiniz. Şarj olabilen ürünler sizi kapalı alanlara ve elektriğe bağımlılıktan kurtarır. Yüksek kapasiteli bataryalara sahip medikal terazileri dışarıda uzun süre boyunca kullanabilirsiniz.

Medikal Terazi Fiyatları

Medikal terazi fiyatları; teknik özellikler, marka, model, batarya tipi, ölçüler ve sağladığı fonksiyonlara göre belirlenmektedir. Ayrıca ekran tipi de medikal terazilerin fiyatlarının belirlenmesinde son derece etkilidir. Doğru seçimler yaparak medikal amaçlı uzun yıllar boyunca kullanacağınız tartıları satın alabilirsiniz.

Her bütçeye ve kullanıma uygun bir medikal tartıyı Ata Tartı’da bulabilirsiniz. Ayrıca medikal tartı yedek parçaları konusunda da destek alabilirsiniz.

Medikal tartılar hakkında fiyat bilgisi almak ve ürünleri incelemek için https://atatarti.com/medikal-teraziler/ adresine geçiş yapabilirsiniz.