Sayma Terazisi Nasıl Kullanılır

Sayma terazisi kullanmak, tartı terazileri kadar kolay değildir. Ancak, bir model kullanmanın temel işlevlerini ve faydalarını anladıktan sonra, hemen hemen her üreticinin sayma terazilerini nasıl kullanacağınızı bilmelisiniz.

Sağladığımız her sayma terazisi, kullanım kılavuzu ile birlikte gelir. Ancak bir şeyi ilk kez kullanmayı çok daha kolay hale getirmek için kısa da olsa bir eğitim almak önemlidir.

Sayma ölçeği nasıl çalışır?

Sayma terazilerinin amacı, sayım işlemlerini hızlandırmak ve insan hatası riskini azaltmak (hatta ortadan kaldırmak) içindir. Bir sayım terazisi, terazideki toplam ağırlığı kullanarak ve bunu tek bir öğenin ağırlığına bölerek aynı öğeleri anında sayar.

Örneğin, bir öğe 2 gr ağırlığındaysa ve teraziye bir yığın koyarsanız, toplam ağırlık 10g ise, sayım terazisi 10'u 2'ye bölerek partide beş öğe olduğunu bilecektir.

Bu, bir partiyi bir sayım ölçeğine yerleştirebileceğiniz ve parça ağırlığını bilmesi koşuluyla zaman alır, aynı zamanda hatalara açık olabilen elle saymak yerine, anında toplam sayıma sahip olacağınız anlamına gelir.

Sayma görevlerini hızlandırmak için her zaman bir sayım terazisi kullanmanızı tavsiye etsek de bazı terazilerin temel sayma işlevleri vardır ve kullanılabilir. Bununla birlikte, bunlar oldukça basit sayma işlevleri olma eğilimindedir ve sayım işlemlerini (özellikle birden fazla türde ve miktarda) hızlandırmak günlük olarak yapmak istediğiniz bir şeyse, her zaman uygun bir çözüm değildir.

Sayma terazileri nasıl kullanılır

Saymaya başlamadan önce, sayma ölçeğine bir öğenin ağırlığını söylemeniz gerekir. Saymak istediğiniz öğelerin birkaçını ekleyin ve kullandığınız sayım ölçeğinin türüne bağlı olarak uygun tuşa basın.

Ardından, ölçeğe birden fazla öğe eklemeye başlayabilirsiniz ve ilk örneğinizdeki öğelerle aynı oldukları sürece, ölçek kaç tane eklediğinizi doğru bir şekilde sayacaktır.

Sayma işlemlerini daha da hızlı ve kolay hale getirmek için, çoğu sayma terazisinin dahili bir belleği vardır, yani terazinin belleğine farklı ürünler ekleyebilirsiniz. Bunu yaparak, saymaya başlamadan önce numune ağırlığı almanıza gerek kalmayacak.

Sayma terazileri ne zaman kullanılır?

Sayım terazileri en yaygın olarak ya stok sayımları için ya da müşteri siparişleri için çok sayıda küçük kalemi sayarken kullanılır. Doğru miktarın eklendiğinden ve müşterinin ödediği parayı aldığından emin olmak için, üretim tesislerinde ambalajlara ürün eklerken de kullanılabilirler.

Hesap terazisi de paraları saymak için kullanılabilir ve madeni para sayma terazi bu işi yapmak için kullanılabilir. Bu blog yazısı, madeni para sayma ölçeği kullanmanın faydalarını ele alıyor.

Sayma ölçeği nedir?

Daha ileri gitmeden önce sayma ölçeğinin ne olduğunu hızlıca açıklayalım. Sayma terazisi, zamandan tasarruf etmeye ve sayım görevlerini daha hızlı ve daha verimli hale getirmeye yardımcı olmak için birden fazla nesneyi sayabilen bir tür tartı makinesidir. Çok yönlüdürler ve en yaygın olarak vidalar, somunlar, cıvatalar, madeni paralar, makine parçaları ve çok daha fazlası gibi çok çeşitli farklı konuları saymak için kullanılabilirler.

Bir numune öğesinin ağırlığını alarak ve ardından birden fazla öğenin toplam ağırlığını numunenin ağırlığına bölerek çalışırlar. Sayma terazileri ve neden ihtiyaç duyduğunuz hakkında daha fazla bilgi için Ata Tartı ile iletişime geçin.

Sayma Terazisini satın almak için 4 neden

Sayma Terazisi, günlük tartım ve sayma görevlerini daha kolay, daha basit ve daha hızlı hale getirmeyi amaçlayan bir dizi özellikle birlikte gelir.

Doğru sayma özellikleri

Her şeyden önce, Sayma Terazilerini bu kadar etkileyici kılan doğru sayma özelliğidir. Bu, kurulumu hızlı ve basittir ve sayma görevlerini ve stok sayımını çok daha verimli hale getirerek işletmenizin zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlar. Bunun yanı sıra, sayma terazileri, iş gününüzden sayılan verileri toplamak için kullanılabilecek bir toplama işlevine sahiptir. Ayrıca, yaygın olarak sayılan öğelerinizi saklamak için kullanılabilecek dahili bellek de vardır; bu, her gün aynı ürün tiplerini tartıp sayıyorsanız büyük ölçüde faydalıdır.

Çok yönlülük

Çok yönlülük sayma terazilerinin bir diğer önemli yönüdür. Bu terazi, stok sayımı görevleri, sevk departmanları, depo ve diğer endüstriyel ortamlar için çok uygundur ve vidalardan broşürlere kadar her şeyi tartmak için uygundur. Terazinizi birden fazla nesneyi saymak veya tartmak için kullanmayı planlıyorsanız bu teraziler tam size göre.

Karşılanabilirlik

Sayma Terazileri, yüksek düzeyde doğruluk ve genel kaliteyi korurken, son derece uygun fiyatlı olmasıyla övünür. Şu anda Ata Tartı tarafından sunulan birçok sayma terazisi mevcuttur.

Çalıştırması basit

Terazilerimizin kullanımını kolaylaştırmak gerçekten önemli olduğunu düşündüğümüz bir şey ve sayma terazileri de bir istisna değil. Arkadan aydınlatmalı ekranın okunması kolaydır ve toplam ağırlık, birim ağırlık ve toplam sayım olmak üzere üç ayrı ekranla ayarlanır. Geniş ayarlanabilir ayaklar ve dahili seviye göstergesi ile kurulumu da kolaydır. 

Ata Tartı sayma terazileri yelpazemiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim numaralarımız üzerinden bizimle iletişime geçin.