Menü
Your Cart


Demirci Baskülleri

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Demirci baskülleri özellikle demir çelik ürünleri üreten ya da stoklayan ayrıca işleyen işletmelerde boru, profil veya çubuk gibi uzun yapıdaki demir çelik ürünlerinin tartılması için tasarlanmış olan endüstriyel kantarlardır.

Endüstriyel kantarlar, süreç zincirine büyük ölçüde katkıda bulunur. Geniş ölçekli bir yelpazeye sahip olan ve mevcut üretim sürecine sorunsuz bir şekilde entegre olan ve son derece teknolojik süreçler için özel bir çözüm bulmak önemlidir. 

Endüstriyel kantarlar, bir platform alanına yerleşik ya da yükleme ve boşaltmayı mümkün olduğunca daha kolay hale getirmek için kısa ve aynı zamanda sığ bir rampa yoluyla erişilen sağlam yer kantarları olma eğilimindedir. Birçok endüstri kolunda belirli ürünlerin ve özellikle yüklü paletler gibi büyük ürünlerin hızlı ve etkili bir şekilde tartılması için kullanıma uygundur. Endüstriyel terazileri genellikle depolarda, üretim tesislerinde, tersanelerde, demir çelik üretiminde ya da stoklamada ve endüstriyel tesislerde bulabilirsiniz.

Şirketler bu kantar ve baskülleri; fiyatlandırma, envanter ve stok kontrolüne yardımcı olmak için ve gönderdikleri malların doğru ölçümlerini günlüğe kaydeden ayrıca yazılım içeren bir konsol okuyucu ile birlikte kullanırlar.

Operasyonunuzu gerçekleştirmek için endüstriyel bir teraziye ihtiyaç duyduğunuzda normal bir terazi kullanmak, hayati süreçlerin yavaşlamasına neden olacağı gibi üretim dar boğazına da yol açabilir ve sonuç olarak artık işletmenizde gözden kaçan bir kaos ortamı oluşması gayet normal bir durumdur.


Endüstriyel Kantarların Avantajları

Endüstriyel terazi kullanmanın avantajlarından bazıları şunlardır:

-Bu tür teraziler tipik olarak standart terazilerden çok daha fazla kapasiteye sahiptirler ve özellikle büyük nesnelerin doğru şekilde tartılması için tasarlanmıştır.

-Bazı teraziler taşınabilir özelliğe sahiptir ve boyutlarına rağmen gerekmediğinde paketlenebilir, böylece işletmeniz için artı bir alan sağlayabilir.

-Çok yönlüdürler ve her türden nesneyi, hatta hayvanları bile rahatlıkla tartabilirler!

-Kullanıldıkları yük aralığı ne olursa olsun, belirlenmiş kapasitelerine kadar hassas bir şekilde tartım yapabilirler.

-Kalabalık ve modern bir deponun tüm stres ve zorlamalarına, düşük kaliteli kantarlar kolayca kırılıp ve sürekli onarım gerektireceği düşünülürse, endüstri ve demirci kantarları tüm bu zorluklara dayanacak şekilde inşa edilmişlerdir.


Ayrıca endüstriyel ve demirci basküllerinin seçilmesi kullanıcıya birçok avantaj sağlar:

Verimliliği arttırmak.

Sezgisel işlem sayesinde kullanım hatalarını önler.

Reddetmeleri en aza indirir.

Güvenilir numune tartımı sağlar.

Hijyenik tasarım sayesinde temizlik sırasında zamandan ayrıca maliyetten tasarruf sunar.


Endüstriyel Kantar Uygulama Alanları

Endüstriyel kantarlar; yiyecek ve içecek, ilaç, kimya, elektronik, lojistik, tarım ticareti, kozmetik, inşaat malzemeleri, demir çelik fabrikaları, nakliye, geri dönüşüm gibi çeşitli sektörlerde üretim sürecinin hemen hemen her noktasına entegre edilebilir. 


Zorlu Endüstriyel Ortamlar için Tartım Sistemleri

Bu tartım sistemleri paslanmaz çelik, demir ile karmaşık bir alaşımda krom ve diğer elementleri içerdiğinden, son derece dayanıklı olup korozyona karşı dirençlidir. Ayrıca, diğer metal türleriyle ilgili sorunların çoğundan ayrıştırılmış bir özelliğe sahiptirler.


Operasyonlarınızın her adımı için çok yönlü bir seçenek!

Demirci baskülleri özel tasarım sehpaları sayesinde ayrıca vinç kancası aparatları ile tartım işlemi hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirme özelliğine sahiptirler. Güçlü ve ağır hizmet ortamlarına uygun olan gövdesi ile demir çelik ürünleri tartım terazileri yüksek kapasiteli tesislerde beklentileri karşılarken uzun yıllar sorunsuz hizmet sağlayabilirler.

Ayrıca dara, otomatik, yarı atomik sıfır, kolay okunabilir özelliği ile VFD ekran ve RS 232 seri haberleşme çıkışı vb. gibi temel özelliklerinin yanı sıra başta termal, ribbon, dot matrix olmak üzere barkod tipi ile bilet ve etiket çıktısı alınmasını sağlayan birçok ek tartım fonksiyonuna sahiptir. Yazıcı bağlantıları sağlayan demir çelik ürünleri tartım terazileri, bilgisayar ve endüstriyel PC tabanlı terminale bağlanarak özel yazılım seçenekleriyle esnek uygulama kolaylığı sağlar.

Demirci Baskülleri

Her koşulda üstün performans gösteren demirci baskülleri ayrıca yüksek tartım hassasiyetine sahiptir.

AB Tipi Onaylı

600 kg'dan 3000 kg'a kadar Farklı Kapasite Seçenekleri

Giriş ve Çıkış Kapılı Entegre Kafes

Bilgisayar İletişim Olanakları

Yazıcı Bağlantısı ile Fiş – Etiket Basımı


Platformu

Modeli WP-ı

Malzeme Çelik

Çevresel koruma IP 65 (Standart)-IP 67 / IP 68 (Opsiyon)

Yük hücresi 4 / 6 adet, OIML R60 C3 Sınıfı

Yük hücresi Koruma Sınıfı Çelik IP 67 (Standart) / Paslanmaz Çelik IP 68 (Opsiyon)


Ağırlık Göstergesi

Modeli LL3

Sınıf III / III

kasa Alüminyum Döküm (Standart) Paslanmaz Çelik (Opsiyon)

Koruma Sınıfı IP 54 / IP 65

Görüntülemek 7 Rakam, 14 mm. VFD

Durum – Metrik Semboller Sıfır, Net, Ağırlık Aralığı, Sabit Yük – kg

Klavye Membran tipi, 20 fonksiyonel alfanümerik tuş (Programlama,

Kalibrasyon, Sıfırlama, Dara Alma, Yazdırma, Raporlama )

Çalışma Gerilimi 220 VAC / 12 VDC

Çalışma Sıcaklığı Menzil – 10°C … + 40°C

Seri iletişim RS232

Seçenekler – 2 x RS232, 2 x RS 422/485

– Modbus RTU

– Kablosuz Haberleşme

– 0-10V / 0-20mA / 4-20 mA Analog Çıkış

– Optoizol 4 Giriş (5 VDC-PNP Mantığı-) /

4 TTL, 1 A /24 VDC veya 0,5 A/125 VAC Röle Çıkışı

– 2MB. (105.000 Kayıt) Alibi Hafıza


Model kodu Kapasite X Bölümü Boyut (m)

WP-I-150X300-3000K.4L 3 ton X 1 kg 150X300X80cm

WP-I-150X600-3000K.4 150X600X80cm

WP-I-150X300-6000K.4L 6 ton X 2 kg 150X300X80cm

WP-I-150X600-6000K.6L 150X600X80cm

WP-I-150X800-6000K.6L 150X800X80cm

WP-I-150X600-10000K.6L 10 ton X 5 kg 150X600X80cm

WP-I-150X800-10000K.6L 150X800X80cm

WP-I-150X800-15000K.6L 15 ton X 5 kg 150X800X80cm


Okunabilir Uzak Ekran

Uzak ekran taşıt kantarlarında ve platform tipi kantarlarda özellikle güvenlik düşünüldüğünde, ağırlığın uzaktan görülmesini sağlamak amacıyla kullanılır. Standart 6 haneli ve kırmızı led göstergeli dizaynı ve duvar bağlantı aparatı içermektedir.


Rulo

Tartım işlemi bittikten sonra terazi üzerine monte edilen avara rulo ürününün kolayca teraziye yerleştirilmesini ve ayrıca kantardan alınmasını sağlar.

 

Ölçek Sehpaları

Tek yük hücreli kantarlar için imal edilmiş olan standart tip üretilen kantar sehpaları, bu kantarın daha ergonomik kullanımı için tasarlanmıştır. Taşıyıcı tekerlek sistemi ile terazinin işletme içerisinde daha kolay bir şekilde çıkarılmasını sağlar.

 

Dokunmatik Tartım Terminali

Müşteri hizmetlerini kullanmak ve aynı zamanda birçok tartım yapılandırması masaüstü ekranlı tartı terminalidir. Tartım işletmesi ve tartım işlemleri 15″ dokunmatik ekran aracılığıyla bir operatör tarafından kontrol edilir. 4 Kanal USB, 1 x RS232 Seri data çıkışı standart olan bölümlerdir. Yine standart olarak üretilen 10/100 BaseT Ethernet ile Network gibi ağlara bağlanabilir. Baskül ve Platform Kantarı uygulamaları için tartım eylemi için fiş, etiket ve kullanım olanağı sağlayan WinLabel Touch programı ile standart olarak sunulmaktadır. Uygulamalarınızın özel yazılım ve donanım veya ekstra bir donanım olanağı sağlanabilir.

Ata tartı olarak siz kıymetli müşterilerimize yüzlerce çeşit baskül, tartı ve terazi modellerini sunmaktan gurur duyuyoruz. Bunlardan bir tanesi de; Demirci Baskülleridir. Her ihtiyaca uygun tartı modeli her bütçeye uygun fiyatlarla artık size çok yakınız. Web sitemizde küçük ağırlıklar tartmak için LCD ve LED göstergeli elektronik teraziler ve büyük ağırlıklar tartmak için LCD ve LED göstergeli elektronik tartılarımızın 1500 kilograma kadar olan tartım kapasitesi mevcuttur. İhtiyacınıza uygun tartı modelini belirlemek için web sitemizin ürünler sayfasını ziyaret edebilir, irtibat numaralarımız ya da whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz. 


HD Bilişim® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.