Kantar, küçük ya da büyük ayrımı olmaksızın her türlü ağırlığı tartan ekipmanlardır. Kendi içerisinde birçok çeşide sahip olan kantarlar, bazen istenilen ölçülerin yapılamamasına neden oluyor. Her zaman doğru sonuç vermeyen bu ağırlık ölçerleri doğru yerden almanız önerilmektedir. Sektör içerisinde uzun yıllardır faaliyet gösteren Ata Tartı, dünyanın en başarılı tartı, baskül ve kantarlarını ülkemize getirerek satışa sunmaktadır. Uzun yıllar gidebilecek, garantili olan bu ürünler herkesin beğenebileceği türlerdendir. Kantar çeşitleri hakkında bilgi verecek olursak;

Kantar Çeşitleri

Ata Tartı içerisinde bulunan belli başlı kantar çeşitler;

·        Elektronik Kantar

·        Demirci Kantarı

·        Canlı Hayvan Kantarı

·        Çengel Kantarı

·        Vinç Kantarı

·        Taşıt Kantarı

Elektronik kantarlar her alanda karşımıza çıkmaktadırlar. 15 kilogram kapasiteden başlayarak 10 tona kadar ağırlık ölçebilen bu teraziler işletmelere büyük oranda kolaylık sağlamaktadır. Elektronik olarak sunulan bu cihazların 30, 40 saate kadar şarjları gitmelerinden dolayı kullanımları da oldukça kolay olmaktadır. Özellikle seyyar olarak çalışan işletmeler, ürünlerin tartımı için elektronik kantarlardan destek almaktadır.

Piyasalarda en çok aranılan kantar türlerinden birisi de canlı hayvan tartan modeldir. 600 kilogram çekme kapasitesi bulunan bu ürünler daha çok küçükbaş hayvan tartımlarına uygundur. Büyükbaş hayvanların tartımı için daha özel ekipmanlara gereksinim duyacaksınız. Ata Tartı içerisinde büyükbaş hayvanları tartabilecek ekipman ve cihazlar elbette bulunmaktadır.

Çengel kantarlar ise yine sahada, mobil olarak gezen işletme ve esnaflar tarafından tercih edilmektedir. Bazıları çengel kantarların taşıma kapasitesini küçümseyebilir. Ancak bu modeller 15 tona kadar ağırlık taşıyabilme kapasitesine sahiptir. Göstergesi su geçirmediğinden dolayı istenilen her yerde kullanılabilme özelliğine sahiptir.

Vinç kantarların ise 48 saat pil ile çalışabilme imkânı bulunmaktadır. Uzaktan kumandası bulunduğundan dolayı hareketli tartımlara oldukça uygundur. Gövde su, toz ve neme dayanıklı olmasından dolayı birçok kişi bu kantar türünü tercih etmektedir.

Ata Tartı üzerinden özel talepte bulunarak taşıt kantarı siparişinde bulunabilirsiniz. 80 tona kadar ağırlık taşıyabilen bu kantarlar, nakliye sektörüne büyük oranda katkı sağlamaktadırlar. Normalde hazır kantar seçeneği olarak sunulmayan 8 ton seçeneği, özel siparişle hazırlanarak teslim edilmektedir.

Kantar kategorisinde yer alan tüm ürünler garantili olup alanlarının en iyi ürünleri olduğunu söyleyebiliriz. Ürünler ile ilgili sorularınızı bizlere iletişim üzerinden yöneltebilirsiniz.