Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/atatarti/public_html/vqmod/vqmod.php on line 684
Lama Tipi Loadcel H8C
Menu
Your Cart

Lama Tipi Loadcel H8C

Lama Tipi Loadcel H8C
Lama Tipi Loadcel H8C
517,43₺
Vergiler Hariç: 517,43₺
  • Stok: Stokta Var
  • Model: H8C
  • SKU: H8C
W3.CSS

W3.CSS Modal

×

Marka : ZEMİC

Kapasite : 500kg - 2.000kg

Özellik : Çelik alaşım IP67 yük hücresi. Nikel kaplama, zamk mühürlü. Opsiyonel olarak Exproof sertifikası yurtdışı testler sonucu verilir

Çalışma : Baskı yönlü çalışabilme

Uygunluk : Hastane yatakları, yer terazileri, dolum terazileri ve diğer elektronik tartım aletleri için uygundur.

Yük Hücresi Nedir ve Nasıl Çalışır?

12 Mart 2020'de yayınlandı

Yük hücresi nedir?

Yük hücresi (veya yük hücresi), kuvveti ölçülebilir bir elektrik çıktısına dönüştüren bir dönüştürücüdür. Çok çeşitli kuvvet sensörleri olmasına rağmen, gerinim ölçer yük hücreleri en yaygın kullanılan tiptir.

Hassas mekanik terazilerin hala kullanıldığı belirli laboratuvarlar dışında, gerinim ölçer yük hücreleri tartım endüstrisine hakimdir. Pnömatik yük hücreleri bazen içsel güvenlik ve hijyenin istendiği yerlerde kullanılır ve hidrolik yük hücreleri bir güç kaynağı gerektirmediklerinden uzak konumlarda düşünülür. Gerinim ölçer yük hücreleri, tam ölçekte %0.03 ila %0.25 arasında doğruluklar sunar ve neredeyse tüm endüstriyel uygulamalar için uygundur.

Bir yük hücresi nasıl çalışır?

Bir yük hücresi, mekanik kuvveti, kullanıcının okuyabileceği ve kaydedebileceği dijital değerlere dönüştürerek çalışır. Bir yük hücresinin iç çalışması, seçtiğiniz yük hücresine göre farklılık gösterir. Hidrolik yük hücreleri, pnömatik yük hücreleri ve gerinim ölçer yük hücreleri vardır. Gerinim ölçer yük sensörleri, üçü arasında en yaygın olarak kullanılanlardır. Gerinim ölçer yük hücreleri, içlerinde yük altındayken voltaj düzensizlikleri gönderen gerinim ölçerler içerir. Voltaj değişikliğinin derecesi, ağırlık olarak dijital okumaya kapsanır.

Yük hücresi ne zaman kullanılır?

Bir yük hücresi mekanik kuvveti, özellikle nesnelerin ağırlığını ölçer. Günümüzde neredeyse tüm elektronik tartı terazileri, ağırlık ölçümü için yük hücreleri kullanır. Ağırlığı ölçebildikleri doğruluk nedeniyle yaygın olarak kullanılırlar. Yük hücreleri, uygulamalarını doğruluk ve kesinlik gerektiren çeşitli alanlarda bulur. Hücreleri yüklemek için A sınıfı, B sınıfı, C sınıfı ve D Sınıfı olmak üzere farklı sınıflar vardır ve her sınıfla birlikte hem doğrulukta hem de kapasitede bir değişiklik vardır.

Ata Tartı güvencesiyle alınacak olan Yük Hücreleri ile kaliteli ürünleri uygun fiyatlara alacaksınız.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi