Menü
Your Cart


Alüminyum Tek Nokta Yük Hücresi L1G

Alüminyum Tek Nokta Yük Hücresi L1G
En Çok Satan
Alüminyum Tek Nokta Yük Hücresi L1G
2.665,00₺
Vergiler Hariç: 2.665,00₺
  • Stok: Stokta Var
  • Model: aluminyum-tek-nokta-yuk-hucresi-l1g
W3.CSS

W3.CSS Modal

×

ALÜMİNYUM TEK NOKTA YÜK HÜCRESİ

Özellikler: IP-65

Kapasite: 50, 100, 150, 200, 250, 300, 500, 600, 750 kg

Eşdeğer: HBM PW24 - TEDEA 1263 REVERE 672 - CELTRON LOC-ME -Cas BCD

Yük hücresi nedir?

Yük hücresi (veya yük hücresi), kuvveti ölçülebilir bir elektrik çıktısına dönüştüren bir dönüştürücüdür. Çok çeşitli kuvvet sensörleri olmasına rağmen, gerinim ölçer yük hücreleri en yaygın kullanılan tiptir.

Hassas mekanik terazilerin hala kullanıldığı belirli laboratuvarlar dışında, gerinim ölçer yük hücreleri tartım endüstrisine hakimdir. Pnömatik yük hücreleri bazen içsel güvenlik ve hijyenin istendiği yerlerde kullanılır ve hidrolik yük hücreleri bir güç kaynağı gerektirmediklerinden uzak konumlarda düşünülür. Gerinim ölçer yük hücreleri, tam ölçekte %0.03 ila %0.25 arasında doğruluklar sunar ve neredeyse tüm endüstriyel uygulamalar için uygundur.

Bir yük hücresi nasıl çalışır?

Bir yük hücresi, mekanik kuvveti, kullanıcının okuyabileceği ve kaydedebileceği dijital değerlere dönüştürerek çalışır. Bir yük hücresinin iç çalışması, seçtiğiniz yük hücresine göre farklılık gösterir. Hidrolik yük hücreleri, pnömatik yük hücreleri ve gerinim ölçer yük hücreleri vardır. Gerinim ölçer yük sensörleri, üçü arasında en yaygın olarak kullanılanlardır. Gerinim ölçer yük hücreleri, içlerinde yük altındayken voltaj düzensizlikleri gönderen gerinim ölçerler içerir. Voltaj değişikliğinin derecesi, ağırlık olarak dijital okumaya kapsanır.

Yük hücresi ne zaman kullanılır?

Bir yük hücresi mekanik kuvveti, özellikle nesnelerin ağırlığını ölçer. Günümüzde neredeyse tüm elektronik tartı terazileri, ağırlık ölçümü için yük hücreleri kullanır. Ağırlığı ölçebildikleri doğruluk nedeniyle yaygın olarak kullanılırlar. Yük hücreleri, uygulamalarını doğruluk ve kesinlik gerektiren çeşitli alanlarda bulur. Hücreleri yüklemek için A sınıfı, B sınıfı, C sınıfı ve D Sınıfı olmak üzere farklı sınıflar vardır ve her sınıfla birlikte hem doğrulukta hem de kapasitede bir değişiklik vardır.

Ata Tartı güvencesiyle alınacak olan Yük Hücreleri ile kaliteli ürünleri uygun fiyatlara alacaksınız.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
HD Bilişim® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.