Endüstriyel Basküller

Endüstriyel basküller genellikle üretim süreçlerinde yer alan ağır sanayi şartları için uygun basküllerdir. Dayanıklı yapıları nedeniyle birçok işletme tarafından tercih sebebidir. Son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte birçok alanda yeni işletmeler kurulmuştur. Bu işletmelerin birçoğunda endüstriyel tartılara ihtiyaç duyulmaktadır. Her işletmenin yapısı farklı olduğu için kullanacakları baskül modelleri de farklılık göstermektedir. Kullanım amacınıza en uygun baskülü seçmek için Ata Tartıda’ki baskül çeşitlerini inceleyebilir ve uzun yıllar boyunca güvenilir bir şekilde tartı kullanmanın ayrıcalığını yaşamış olursunuz.

Endüstriyel basküller neredeyse tüm sanayi alanlarında geniş bir kullanım alanına sahiptir. Dayanıklı yapıları sayesinde ağır şartlarda kullanılabilecek şekilde tasarlanmışlardır. Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok daha fonksiyonel endüstriyel tartılar piyasaya girmiştir. Yanılma payı da gittikçe azalan yeni nesil endüstriyel tartılar kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Endüstriyel Terazi Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Bazı İpuçları

Endüstriyel terazi satın alma konusunda size yardımcı olma adına Ata Tartı olarak belli başlı kriterleri bir araya getirdik. Ancak bu yazının yeterli olmadığı durumlar için bizimle iletişim numaralarımızdan irtibata geçebilirsiniz. Endüstriyel terazi almadan önce kendinize şu soruları sorun:

Tartacağınız en ağır öğenin ağırlığı tahminen ne kadardır?

Bu sayede endüstriyel teraziniz için maksimum kapasiteyi bilmiş ve seçeceğiniz kantar konusunda size yardımcı olur. İhtiyacınıza yönelik en ideal tartıyı almak sizin için maddi olarak fayda sağlayacaktır.

Tartacağınız en hafif öğenin ağırlığı tahminen ne kadardır?

Tartacağınız ürünün ağırlığı çok hafifse bazı kantarların hassasiyet dereceleri bu ağırlığı algılamayabilir. Bu konuda en uygun tartıyı almak işletmeniz için oldukça önemlidir.

Tartacağınız ürünlerin boyutları ve kantar arasındaki denge uyumlu mu?

Tartacağınız ürünün boyutunu bilmeniz ve bu ürünleri tartacağınız tartının bu boyutlarla uyumlu olması son derece önemlidir. Platform veya kefe boyutundan daha büyük nesneler tartılırken birçok sıkıntı oluşturabilir. Hem net tartım sonuçları vermeyebilir hem de kefeye tam oturmayan ağırlıklardan dolayı daha ciddi rahatsızlıklara neden olabilir.

Tartma Prosedürünüz Doğrulanabilir Olması Gerekiyor mu?

Endüstriyel terazi alırken dikkat edilmesi gereken önemli konulardan birisi de hangi sektör için bir tartı aldığınızdır? Doğrulanabilir tartım işlemleriniz için Bakanlık onaylı doğrulanmış endüstriyel terazileri tercih etmelisiniz. Aksi takdirde ihlal durumunda maddi cezalara maruz kalabilirsiniz. 

Tartım İşlemlerinizde Hangi Düzeyde Yanılma Payı Olması Gerekiyor?

Bu sayede tartacak olduğunuz ürünlerin türüne göre tartım esnasında ne kadar bir yanılma payı olduğunu bilmek önemlidir.0.1 g veya 0.01 gibi yanılma payına sahip terazi almak size fayda sağlayacaktır. 

Hangi Amaçla Bir Endüstriyel Terazi Alacaksınız?

Kullanım amacınıza göre bir terazi almanız önemlidir. Her tartının tartabileceği ağırlık miktarı farklıdır. Ürünlerinizin çeşidine göre bir tartı seçmelisiniz. Ayrıca tartım işlemi sonrasında verileri PC’ye veya yazıcıya bağlamak için bir arabirimin gerekli olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olmanız önemlidir.

Fiyat Limitiniz Ne Kadardır?

Alacağınız tartının bütçenize uygun olması önemlidir. İhtiyacınızdan fazlasını almamanız bütçeniz açısından önemlidir. Örneğin tartım işlemi gerçekleştireceğiniz ürünler 1 ton a kadar ürünlerse ve ileride de artma gibi bir durum söz konusu değilse 5 ton ve üzeri bir kantar almanız gereksizdir.

Yukarıdaki soruları cevaplayarak hangi model bir endüstriyel tartı alacağınıza karar verebilirsiniz. Size en uygun tartı demek güvenilir tartım sonuçları vermesi, tartım sürecini kolaylaştırması ve hızlı sonuçlar vermesidir. Bu vb. kriterler dikkate alınarak bir tartı alınmalı ve bu sayede işinizi en iyi noktaya getirmelisiniz. Ata Tartı olarak farklı marka ve modellerdeki endüstriyel tartıları uygun fiyatlarla sizlerle buluşturuyoruz. Bizleri arayarak yada whatsapp iletişim hattımızdan destek alarak iletişime geçebilirsiniz.