Gıda Terazisi Seçimi

Gıda terazisi sistemleriniz için en iyi dijital göstergeleri seçmek zor olabilir. Giderek artan bir dizi gösterge ve satın alınabilecek dijital ekranlarla, hangisinin sisteminiz için en iyi tür olduğunu bilmek sektörde olmayan biri için zordur. Bir laboratuvar ortamında çalışıyorsanız, terazi sistemleriniz için doğru okumalara sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Deneyleriniz veya testleriniz için riske atılan doğruluk ve kesinlik, verilerinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Dijital göstergeleri seçerken doğru yöne yönlendirilmenize yardımcı olacak bazı yararlı ipuçları için okumaya devam edin!

Uygulama

Uygulamanızın doğası, terazi göstergesinin ihtiyaçlarına özel talepler getirecektir. Basit uygulamalar, ağırlığı gösterme yeteneğinden biraz daha fazlasını gerektirecektir. Daha karmaşık sistemler, gruplama, veri kaydı, dara, analog çıktı, sayma gibi farklı işlevler ve kullanıcı tarafından programlanan diğer laboratuvar deney ayarları için yetenek gerektirecektir.

Gıda Terazisi Sistem Gereksinimleri

Dijital bir gösterge kesinlikle terazi sistemindeki her elemanla arayüz oluşturabilmelidir. Hemen hemen tüm göstergeler, bir yazıcıya veya uzak ekrana arabirim oluşturabilen seri bağlantı noktalarına sahiptir. Birkaç gösterge, sistemin bir kapatmayı tetikleyebilecek veya uygulama sürecinde başka eylemleri başlatabilecek diğer bölümlerine veri göndermek için ek sinyal koşullandırması gerektirir. Göstergenin de iletişim için gereken doğru bağlantılara sahip olması zorunludur.

Laboratuvar Ortamı

Bir gösterge seçerken, ölçek sisteminin çalıştığı çevresel ve fiziksel koşulların dikkate alınması önemlidir. Nem, sıcaklık, kir, toz, su ve elementlere maruz kalma gibi faktörler dijital göstergenizin ömrünü etkileyebilir. Uygun çevre korumasına sahip bir gösterge seçmek, olası sorunları en aza indirmenin anahtarıdır.

Gerekli Kapasite

Gereken en yüksek ve en düşük ağırlıklarda doğru bir şekilde okuyabilen bir gösterge seçmek çok önemlidir. İdeal olarak, fazladan bir basamak mevcut olan her gerekli basamak için yeterli görüntüleme odası olmalıdır. Bu, doğru okumalar elde etmenin anahtarıdır.

Birimler

Birçok dijital gösterge, sonuçları kilogram, gram ve daha pek çok farklı birimlerde görüntüleyebilir. Özel uygulamalar, belirli tartım birimleri gerektirir. Örneğin, bilimsel bir terazi sistemi, göstergenin gram, ons ve Newton arasında geçiş yapabilmesini gerektirebilirken, bir kamyon kantarı sistemi kilogram ve tl gerektirir. Deneyleriniz ve testleriniz sırasında çeşitli birimler arasında geçiş yapmanız gerekirse bunu aklınızda bulundurun. 

Kalibrasyon ve Tartım Ekipmanları İhtiyaçlarınız İçin Ata Tartı

Yaklaşık 30 yıllık tecrübesiyle Ata Tartı, bölgesindeki tartım ekipmanlarının satışı, kalibrasyonu ve onarımı için en iyi hizmet sağlayıcı olarak ün kazanmış firmalardandır. Gıda terazisi bizden alınır.  Satış ekibimiz, uygulamanız için en iyi tartım ekipmanını bulmanıza yardımcı olabilir. Yıllar içinde, ilaç, yiyecek ve içecek ve devlet üretimi de dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlerden uzun bir memnun müşteri listesi oluşturduk. Sizde birbirinden kaliteli terazilerimizi uygun fiyatlarla almak için web sitemizi ziyaret edin. Daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımız üzerinden bizi arayın.