Yer Kantarı Kullanan Sektörler

Yer kantarı kullanan sektörler gittikçe artmaktadır. İşletmeniz için doğru kantarı seçmek, hafife almanız gereken bir şey değildir. Ata Tartı tesisiniz için göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz seçeneklerden biri yer kantarı sunar. Bunlar, büyük boyutlu nesneleri tartmak için zemine monte edilmiş büyük terazilerdir. İşte yer kantarları kullanan en büyük endüstrilerden birkaçı!

Sağlık Hizmeti

Yer kantarları tıp endüstrisinde bir dayanak noktasıdır. Sağlık çalışanları, bunları çamaşır veya atık tartımı gibi hastaları tartmaktan başka çeşitli uygulamalar için kullanır. Yer baskülleri, tekerlekli sandalyedeki hastaları tartarken özellikle uygun bir seçenektir. Kolaylık sağlamak için belirli modelleri tekerlekli sandalyenin ağırlığını toplamdan çıkaracak şekilde programlayabilirsiniz. Yerdeki zemin baskülleri de hastaların tökezleme tehlikesi olmadan kolayca erişmesine izin veren bir başka harika seçenektir.

Perakende

Yer kantarları perakende sektöründe birçok noktada kullanılmaktadır. Kalite kontrolünü düzenlemenin bir yolu olarak sıklıkla kullanılırlar. İçerik kontrolü için kapların veya tankların altında kullanılabilirler. Perakende sektöründe çalışan kişiler de ürünlerin dağıtım öncesi olması gerektiği gibi paketlenmesini sağlayabilirler. Ayrıca sevkiyat sırasında paletleri tartmak için de kullanılırlar.

Nakliye

Sevkiyattan bahsetmişken, denizcilik endüstrisinde de yer kantarları her yerde bulunur. Daha önce herhangi bir paket gönderdiyseniz, maliyeti belirlemek için ağırlık kullandıklarını bilirsiniz. Ama sadece herhangi bir ölçek yapmaz. Sevk edilecek büyük miktarda malzemeyi tartmak için, yer kantarları bu işin ekipmanıdır.

Tarım

Bildiğiniz gibi gıda sektöründe tartım ekipmanları çok önemlidir. Tarım, yüksek düzeyde düzenlemeye tabi bir endüstridir ve tartım, düzenlemede büyük rol oynar. Çiftliklerden şarküteri tezgahına kadar her yerde kullanılırlar.

Yer kantarları, gıda endüstrisinde büyük miktarlarda gıda ürününü sevkiyattan önce tartmak için düzenli olarak kullanılır. Onları besleyen yemlere ek olarak, çiftlik hayvanlarını tartmak için de kullanılırlar.

Atık Yönetimi

Atık yönetimi endüstrisindeki çok sayıda kuruluş, topladıkları atıkların ağırlığına göre ödeme yapmaktadır (bu, geri dönüşüm için de geçerlidir!). İşteki belirli bir günde ne kadar malzeme topladıklarını yalnızca hayal edebilirsiniz. Tüm bu israfı ölçmek için ağır hizmet ölçeğine ihtiyaçları var. Yer kantarları, işi halletmek için gerekenlere sahiptir.

Tartım Ekipmanları İçin Alanında Uzman Kişilerle İletişime Geçin

Satış ekibimiz, uygulamanız için en iyi tartım ekipmanını bulmanıza yardımcı olabilir. Şu anda ülke çapında online olarak hizmet sunuyoruz. Yıllar içinde, ilaç, yiyecek ve içecek ve devlet üretimi de dahil olmak üzere çok farklı sektörlerden memnun bir müşteri listesi oluşturduk. Uzun yılların vermiş olduğu tecrübemizle geleceğe yönelik daha sağlam adımlar atıyoruz.

Ata Tartı, birçok sektörde profesyonel olarak ihtiyaç duyulan terazi çeşitlerini online olarak satan öncü bir firmadır.  Yer kantarı kullanan sektörler konulu yazımızla sizde sektörünüze uygun tartıları tercih edin. Alacak olduğunuz yer kantarları hakkında gerekli bilgiye sahip değilseniz, alanında uzman ekibimiz sizi yönlendirecektir. Bu sayede terazi alırken aklınızdaki soru işaretlerini gidermiş olacaksınız. Ayrıca terazi satın almak bir başlangıçtır. Uzun yıllar boyunca terazinizi güvenle kullanmak için Ata Tartı gibi kurumsal bir marka tercih edilmelidir. Bu sayede terazinizin karşılaşabileceği her türlü aksaklıkta yanınızda olacağız. Detaylı bilgi almak için bizi arayabilir ya da whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.