Analitik Teraziden Ağırlık Verisi Kayıt

Analitik teraziden ağırlık verisi kayıt işlemi laboratuvar tartım uygulamalarının çoğu için ağırlık verilerini kayıt altına alınması gerekliliği nedeni ile önemlidir. Laboratuvar terazinizden alınan ağırlık okumalarının kayıtlarını tutma işlemi, ister analitik terazi isterse hassas terazi olsun, birçok neden den dolayı çok önemlidir.

Verileri bir bilgisayara göndermek için bir yazıcı veya Adam DU Veri Toplama Programı yazılımı kullanarak, kayıtlarınızı gelece te tekrar kullanabilmek için doğru ve güvenilir olduğunu garanti edebilirsiniz.

Ağırlık Verilerini Neden Kaydetmelisiniz?

Analitik teraziniz için ağırlık verilerini kaydetmenin ilk nedeni, verileri zaman içinde karşılaştırabilmektir. Haftalar, aylar ve hatta yıllar öncesinin sonuçlarına ihtiyaç duyulduğunda bakabilmek, belirli öğelerin kütlesinin değişip değişmediğinin karşılaştırmasını ya da istatistiğine dair önemli olan bilgilere ulaşmanızı sağlayacaktır.

Ağırlık verilerini kaydetmenin bir başka nedeni ise tutarsızlıkları bulma yeteneğidir. Bazen laboratuvar bakiyenizde önceki verilerle tutarsız olduğunu düşünebileceğiniz bir sonuç alabilirsiniz. Herhangi bir kayıt olmadan, bu sonuçları geçmiş verilerle karşılaştırmak ve bir seans ile diğeri arasında değişimleri belirlemek imkânsız hale gelir.

Güvenilir olarak düşündüğümüz kalem ve kâğıtla ağırlık verilerini zaten kaydedebilirsiniz. Fakat kalem ve kağıt, yazıcıyla kayıt yapmaya veya bir bilgisayara göndermeye kıyasla gerçekten güvenilir mi? Sonuçlarınızı kendiniz yazmak, genel verilerinize zarar verebilecek kötü el yazısı ve kopyalama hataları dahil olmak üzere insani olan hata riskini arttıracaktır. Her sonucun hızlı bir şekilde okunması kolay, kesin ve doğru kanıtına sahip olmak, verilerinizi sunma zamanı geldiğinde güvenilirliğinizi garanti edecektir.

Verilerinizi Nasıl Kaydedersiniz?

Ağırlık verilerini kaydetmenin en iyi yolu ise verileri bir bilgisayara göndermek için bir yazıcı ve Adam DU yazılımı kullanmaktır. Kâğıdı yazıcıya yükleyin ve varsayılan RS-232C arabirimi aracılığıyla Ata Tartı analitik terazinize bağlayın.

Önerilen Analitik Teraziler

DikomsanHT-SA 600 / 0.01 gr | Onaylı Eczane ve Kuyumcu Terazisi

Kapasiteler: 80g – 320g

Okunabilirlik: 0.0001g

Kern'in ABS Hassas Analitik Terazisi hem kapasite hem de fiyat açısından orta düzeydedir. ABS, darbeye dayanıklı yapıya, kısa stabilizasyon süresine ve bir yazıcıya veya PC'ye uygun bağlantı için bir RS-232 ara yüzüne sahiptir. Yüzde belirleme, parça sayımı, tartım kontrolü ve daha fazlasını içerir. Araştırma tesisleri ve laboratuvarlar dahil olmak üzere üst düzey eğitim ortamları için mükemmeldir.

Tem HassasTerazi TPG4203S 420 / 0,001 g.

Hızlı ve esnek, ağırlıklı (harici) kalibrasyon - X Modellerde

Yol gösteren kalibrasyon menüsü ve konulan referans ağırlığı algılayan akıllı kalibrasyon menüsü

Tuşla Dahili Kalibrasyon - S Modellerde

Gerektiğinde sadece iki tuşa basarak 15 saniyede ağırlıksız kalibrasyon yapılabilir.

Ayrıca otomatik kalibrasyon zamanı programlanabilir

RS232 Çıkışı: PC ye veya diğer cihazlara kolay entegrasyon için standart RS232 bağlantı

Parlak arka ışık aydınlatması (Backlight),

Dayanıklı, Yüksek Teknoloji ve Performanslı Alaşım Tartım Bloğu

Tem Hassas Terazi TPG4203S Nedir ?

Tem Hassas Terazi TPG4203S hızlı ve esnek terazilerdendir. Alım satım işlerinde yasal olarak sadece onaylı model kullanılabilir. Tem Hassas teraziler Lcd göstergeye sahiptir. Akülü kullanım için kullanımı mevcuttur. Üst üste ve maksimum çekere kadar dara alabilme özelliği vardır. Otomatik ya da tuş ile sıfırlama yapabilirsiniz. Yazıcı, bilgisayar bağlantı opsiyonları aktiftir.

 

Hangi ağırlık verilerini kaydetme yönteminin veya hangi analitik terazinin sizin için doğru olduğuna karar vermek için yardıma mı ihtiyacınız var?

Ata Tartı, birçok sektörde profesyonel olarak ihtiyaç duyulan analitik terazi çeşitlerini online olarak satan öncü bir firmadır. Alacak olduğunuz analitik teraziler hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz, alanında uzman ekibimiz sizi yönlendirecektir. Bu sayede terazi alırken aklınızdaki soru işaretlerini gidermiş olacaksınız. Ayrıca terazi satın almak bir başlangıçtır. Uzun yıllar boyunca terazinizi güvenle kullanmak için Ata Tartı gibi kurumsal bir marka tercih edilmelidir. Bu sayede terazinizin karşılaşabileceği her türlü aksaklıkta yanınızda olacağız. Detaylı bilgi almak için bizi arayabilir ya da whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.