Elektronik Terazi

Birçok ürünü satın alma esnasında en çok dikkat edilen husus, tasarım ile ilgili olur. Küçük ya da büyük her cismin ağırlığı, elektronik terazi ile basit şekilde hesaplanır. Kütle ağırlıklarının belirlenmesinde kullanılan teraziler, teknolojinin gelişmesiyle birlikte üstün özellikler kazanmıştır. Manav, market, bakkal, şarküteri, pazarcı tezgâhı ve kasap gibi kilogram ile satış yapan işletmelerin hepsinde karşınıza çıkan ürünler; ihtiyaç duyulması halinde evde kullanılma da uygun tasarlanırlar. İş dünyasında en küçük hesaplama hatasını oluşmasını önüne geçen teraziler, endüstri ve laboratuvarlarda oldukça beğenilir ve iş yükünü hafifletir. Teknolojinin sağladığı avantajlar sayesinde tartım dışında fonksiyonlar gerçekleştiren teraziler, bütün işlemi kendisi halledebilecek seviyeye gelmiştir. İşin durumuna göre otomatik paketleme, otomatik dolum, kütle belirleme ve kütle kontrol terazisi modelleri endüstri alanında karşımıza sıkça çıkmaktadır. Bu sayede çalışanların riske girmesine ve ekstra güç sarf etmesine gerek kalmaz. Hata payının oldukça düşük seviyelerde seyrettiği teraziler, cisimlerin ağırlıklarının ölçümünde işinizi görür. İster meyve sebzelerinizi isterseniz çiftliğinizdeki küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarınızı, tarlanızdan hasat ettiğiniz ürünlerinizi isterseniz de kendi kilonuzu tartmanıza yarayan teraziler, hayatın her anında bizlerin yanında olur. İş hayatında hemen her sektörün vazgeçilmez yardımcısı haline gelen tartılar, işlemlerinizi kolayca bitirmenize yardımcı olurlar. Başta kimya olmak üzere eczacılık, kozmetik ve değerli maden sektörlerinde kullanılan özel cihazlar gelişmiş özellikleri sayesinde hatasız çalışırlar. Teknolojiyi ve görselliği ustaca bir aya getiren ürünler, hem dış görünümü hem de işlevselliği ile ilgi görüyor. İhtiyaç duyulan her alanda kullanıma uygun üretilen teraziler, ağırlık ölçüm işlemlerinin en doğru ve hızlı biçimde tamamlanmasını sağlar. Ebat fark etmeksizin her cismin ağırlığının ölçülmesinde kullanılan ürünler, elektronik teraziler uzun yıllardı mekanik terazilerin yerine tercih edilir. LCD ve LED ekrana sahip kolay kullanım sunun cihazlar, farklı teknolojik özellikleri barındırır kablosuz haberleşme bilgisayar bağlantıları ile birçok cihaza farklı komutlar verir. Ağırlık ölçmek hiç akla gelmeyecek birçok alanda kullanılmaktadır asansörlerde dahi tartı sistemi vardır, loadcell yardımı kabin ağırlığı ölçülür ve fazla yolcu varsa asansör hareket etmez. Tartma işleminin yanı sıra, parça sayım terazisi ve fiyat hesaplama işlemlerinde kullanılan teraziler, pek çok iş alanında kullanılır. Dijital ekrandan tartım değerini yansıtan göstergeler, gayet kullanışlıdır. Her cismin ağırlığını tartmak için terazi modeli vardır. Teknoloji ile donatılmış ihtiyacınıza uygun terazi çeşitlerimizi inceleyebilir uygun fiyat ile satın alabilirsiniz.

Günlük hayatımızda yaptığımız alışveriş işlemlerinde önemli bir paya sahip teraziler, satın aldığımız ürünlerin fiyatlarını hızlı ve doğru şekilde hesaplar. Kullanım alanına göre farklı fonksiyonları ve özellikleri olan teraziler, pek çok modelde alıcılara sunulur. Pek çok farklı modeli karşınıza getiren Ata Tartı, ihtiyacınıza uygun özellikte olanları size sunar.  Farklı donanımlara sahip cihazlar ihtiyacınızın en kolay şekilde giderilmesini amaçlar. Sizlere sunduğumuz bol çeşit ve uygun fiyat avantajlardan yararlanarak tartımını yapacağınız cisimlere uyumlu teraziler tercih etmenizi kolaylaştırır. Bu sayede size ve işinize uygun en iyi ürünü hızlı ve kolay bir biçimde almış olursunuz. Ağırlık tartımındaki doğruluk oldukça önemli bir husustur, bu nedenle elektronik teraziler çokça tercih edilir. Hassaslık derecesinin farklı olması terazilerin kapasiteleri ile alakalıdır. Karalı tartım sonucu almanın güvenilir ve pratik yolu elektronik tartılardır. İhtiyacınıza göre farklı modellerde tasarlanan hassas modeller, doğru ölçümler yapmanıza yardım eder. Teknolojik bakımdan oldukça donanımlı bu harika ürünler, geniş kullanım alanına sahip elektronik cihazlardandır. Batarya ya da pil ile çalışır,  pilli elektronik terazi, kullanıcıların çok tercih ettiği modeldir. Tartının alt kısmına monte edilen pil yuvası, ihtiyaç duyulan enerjinin pilden sağlanmasına yardım eder. Modele göre farklı pil büyüklükleri kullanan cihazların çalışma süreleri birkaç ay kadardır. Tartımın doğru yapılması adına pil ömrünü önemlidir. Her boyutta cismin ağırlığını ölçebilen aletler, gündelik ve iş hayatında çok fonksiyonlu yapısı sayesinde işlerimizi kolaylaştırır. Bakanlık onaylı teraziler, damgalı elektronik terazi, olarak ticari faaliyette kullanılır. Bakanlık tarafından “alım satımda kullanıma uygundur” onayı ile damgaladığı modeller, eksiksiz ölçüm yaparlar. Bakkal, kasap, şarküteri, manav, market, pazarcı ve diğer sektörler ihtiyaçlarına uygun cihazları kullanır, Kilogram kapasitesi olarak iş yerinin ihtiyacına göre alternatifler mevcuttur. Mühürlü olarak satılan ürünler, standartlara uygun tarım yaparlar. Kancalı elektronik terazi, kendine has tasarımı ile fark yaratır. Ürünlerin kanca kısmına asılması yoluyla çeki yapılması, diğer ürünler de olmayan özellikler arasında yer alır. Özellikle kasaplar ve hayvan kesim yerlerinde etlerin ağırlığının ölçümünde kullanılan basküller, ergonomik olması nedeni ile kolay kullanım sunar. Balıkçı terazisi olarak biline modeller, uzun süre kullanılmadığı zaman otomatik kapanarak enerji tasarrufu sağlarlar. Üzerindeki on/off tuşu ile cihazın aktifliğini tekrar ayarlayabilir, Dara tuşuna basarak dara alabilirsiniz.

Her boyda ve ağırlıktaki cisimlerin ağırlığını doğru olarak tartan modeller, günlük yaşantımızda en büyük yardımcımızdır. Bir insanın taşıyabileceği büyüklükte ve ağırlıktaki kütlelerin tartımını yapan ürünlerdir, Doğru sonuçlar verir. LCD ve LED ekranında kilo değerini rahatça görebileceğiniz cihazlar; deponuza, rafınıza ve tezgâhlarınıza kısacası işinizi yaptığınız her alana değer katar. Teknoloji sayesinde pratikliği artan elektronik baskül her daim imdadınıza yetişir. Özellikle market,  manav, bakkal ve pazarcı terazisi meyve sebzelerin tartılmasında kullanılan aletlerdir, alışveriş sürecini hızlı ve doğru bir şekilde tamamlamaya yardım eder. Kilo ile satışı yapılan cisimlerin fiyatlarını hesaplar, Manav ve benzeri işyerleri için ideal kapasitede tasarlanan 30 kg elektronik terazi, 60 kg elektronik terazi, 150 kg elektronik terazi kiloya göre fiyat hesaplama özelliğine sahiptirler. 150 kilograma kadar ağırlık ölçmede tercih edilen parçalar, hassas tartma özellikleri sayesinde her defasında doğru sonuçları verir. Porsiyon fiyatı hesaplamak için restoran hizmetlerinde kullanılan modeller, fiş yazıcı özelliğine de sahiptirler. Paslanmaz malzemelerin kullanıldığı elektronik terazi 30 kg tartım kapasitesi ile işyerlerinde değişmez bir yere sahiptir. Ağır çalışma şartlarına karşı dayanıklı malzemeden üretilen aletler, şarj edilebilir bataryası sayesinde enerji kesintilerinden etkilenmez. Mutfak tartısı olarak bildiğimiz elektronik terazi 30 kg a kadar ağırlıkları tartabilir. Yüksek hassasiyetli loadcell in kullanıldığı cihazlar, daha hassas tartım yapmanıza yardımcı olur. Düşük pil göstergesi ürünü şarj a takmanız konusunda size uyarı. Küçük ağırlıkların tartımında doğru sonuçlar mutfak tartısı modellerimizden güvenle alabilirsiniz.

Gelişen teknoloji ile farklı özellik ve fonksiyonlar ile donatılan basküller, farklı ürünlerin tartılmasında kullanılması için çeşitli boyutlara sahiptir. Araç yardımı ile taşınacak ağırlıktaki kütlelerin tartımı işine yarayan cihazlar, farklı kullanım alanlarında farklı modelde karşınıza çıkar. Birçok cihazla haberleşme ve kontrol etme özelliği sayesinde teknolojik olarak adlandırılan modeller, kısa sürede vazgeçilmez ürünler olmuştur. Kullanıcılara kolaylık sağlayan dijital elektronik terazi, ergonomik tasarımı ile herkesin kullanabileceği ürünlerdir. Kolay kullanılması için kullanıcı menüleri basit ve sadeleştirilmiş ürünler, miligrama kadar hassas bir tartım yapabilirler. İster ev ister işyerinizde profesyonel kilogram tartımı yapmanızı sağlayan cihazlar, Tüm insanlığın ihtiyacını giderir. Ayarlı ayakları sayesinde her zemine uyumlu elektronik terazi 1500 kg kapasiteli tartımı ile gayet başarılıdır. Göstergedeki rakamların parlak LED veya LCD ekranlarda okunması kolaydır. 200 saate kadar dayanan akü ömrü olan teraziler, otomatik sıfırlama yapabilirler böylece sonraki tartım için sizin müdahale etmenize gerek kalmaz. Gösterge paneli kullanıcının boyuna  göre ayarlanabilme özelliği, kullanıcıların kolayca üründen faydalanmasında etkilidir. Kullanmadığınız anlarda cihaz otomatik kapanma özelliği sayesinde kendini kapalı hale getirir, uzun ömürlü kullanımlar için büyük önem taşır.  Dara alama fonksiyonu sayesinde kap ağırlığını ayrıca hesaplamanıza gerek kalmaz. Kaliteden ödün vermeyen elektronik terazileri Ata Tartı da bulabilirsiniz. Hızlı tartım yapan, dış etkenlere karışı dayanıklı toz ve su geçirmez teraziler fazlaca tercih edilir

Oldukça geniş kullanım alanına sahip elektronik teraziler her ihtiyaca uygun farklı modellerde üretilir. İster kaba ağırlıkları ister hassas ölçümleri yapabilme yeteneğine sahip cihazlar, yapılan ölçümü dijital olarak işlemci sayesinde göstergeye ve farklı cihazlara aktarım sağlar. Teknolojinin ilerlemesi sayesinde yeni özellikler ilave edilerek tasarlanan teraziler, gelişmiş yapılarından dolayı ilgi görürler. Eliniz ile tutup ya da askı asarak bir yere sabitlediğiniz el terazisi, son derece kullanışlı ürünler arasında değerlendirilir. Ölçüm sırasında oldukça hassas tartım yapan ürünler, dijital ekrandan ağırlığı kolayca okuyabilirsiniz. Mutfaklarda karşımıza çıkan mutfak terazisi, küçük ev aletleri grubunun bir üyesidir. Yemek fabrikaları, hastane mutfakları, askeriye dahil pek çok farklı alanda önemli tartım işi yapan modeller, düşük gramaja sahip ürünlerin tartımında rol oynar. Ticari onay gerekmeyen bu teraziler ayar yapmanıza gerek kalmadan üzerine ağırlık konulduğunda çalışır hale gelir, rahat kullanılabilir özelliği ile fark yaratır. Yemek tariflerinde eksik ya da fazla malzeme kullanılmaması açısından önem taşıyan aletler, dayanıklı ve uzun ömürlü olması nedeniyle tercih edilir. Mutfakların başköşesine yerleştirilen ürünler, en küçük ölçüleri dahi tartabilecek gelişmişliğe sahiptir zorlamaz. Her sezon gelişen ve yenilenen terazilerden hayatın her alanında faydalanılır,